Využijte výhod pro školy a školská zařízení a registrujte se zde.

Beton na krku

30.05.2022

Betonový přívěsek na krk? Zdá se vám to divné? Ano, i beton může zdobit! A vyvořit si takový jedinečný šperk není ani trochu složité. Podívejte se, jak na to. 

1. Budete potřebovat kreativní beton, metalické vločky, formu na odlévání, lékařskou dřevěnou špachtli, drátek na očko, pak také nádobu na rozmíchání betonu s vodou a lžíci.

2. Nejprve si za pomoci dřevěné lékařské špachtle naaranžujte metalické vločky na dno formy.

3. Podle návodu si připravte betonovou hmotu

5. Stejným způsobem upevněte jutovou stuhu na druhém konci. Tady vám vznikne delší smyčka jutové stuhy, prostor pro zdobení.

6. Základ věnce je připraven ke zdobení! Nachystejte si dřevěné výřezy s velikonočními motivy, přírodní a žluté lýko, větvičky zlatice i vrbové větvičky. Nebojte se kombinovat umělé větvičky s přírodním zlatým deštěm.

7. Rozložte si větvičky po obvodu slaměného věnce, zelené vrbové umístěte více do středu, větvičky zlatého deště pak naaranžujte nahoru.

8. Až budete s rozmístěním větviček spokojeni, přivažte je k slaměnému věnci v celém obvodu lýkem přírodní barvy.

9. Nyní ozdobte spodní smyčku jutové stuhy. Můžete opět kombinovat přírodní materiál s lýkem žluté i přírodní barvy, ze kterých vytvoříte mašle. Ty připevněte k jutové stuze tavnou pistolí.

10. Nakonec na věnec připevněte tavnou pistolí přírodní větvičku a na ni dřevěné výřezy ve tvaru ptáčků. Na věnec lýkem přivažte dřevěné výřezy ve tvaru velikonočních vajíček, můžete přidat i větvičku zlatého deště.

11. Hotovo! Velikonoční věneček snadno zavěsíte na vchodové dveře.
Tip: Pro zavěšení věnce přivažte v jeho horní části jutový motouz. Samotná jutová stuha by se mohla vahou věnce porušit, tu k zavěšení věnce raději nepoužívejte.

 

 

 

 

Použité produkty

Nebylo nalezeno žádné zboží.
Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.