Růžový kaktus z papíru, dokonalá dekorace nejen na Valentýna! Rozsvítí i ten nejtmavší kout, kde živé květiny nevydrží. O tento kaktus se nepopícháte, proto může být okouzlující dekorací do dětského pokojíčku nebo do školky.
1. Co budete potřebovat? Růžový karton gramáže 160 g/m2, nůžky, pravítko, tužku, lepidlo na papír, tavnou pistoli. Na samotnou práci s papírem se vám bude hodit pomůcka na ohýbání papíru a dřevěný modelovací nástroj.
2. Nejdříve začněte tvořením vnitřku své květiny, pupenu. Z bílého tenkého krepového papíru si odstřihněte jeden pás cca 15 cm v celé šířce roličky a druhý kus cca 5 x 8 cm.
3. Po zaschnutí přeložte v půli zelený krepový papír a shrňte ho v délce. Pak uprostřed opatrně dvakrát přetočte a v místě přetočení přeložte, tím se vytvoří vrchol pupenu. Vytvarujte pupen.
4. Přichází na řadu růžový proužek krepového papíru – na spodní okraj naneste trochu lepidla a nařaste kolem nachystaného pupenu v jeho spodní části tak, aby zelený vrchol pupenu trochu vykukoval. Opět přichyťte krepovou lepicí páskou.
5. Zatímco se pupen suší, nachystejte si okvětní lístky. Začínáte pracovat s krepovým papírem nové generace a hned pocítíte ten rozdíl.
6. Prsty vytvarujte okvětní lístky. Nevadí, když okvětní lístky budou mít různé tvary, nesnažte se je srovnat. Krása budoucí květiny tkví právě v těchto rozdílech.
7. Začněte vytvarované okvětní lístky lepit kolem pupenu.
8. Květ již máte hotový! Nyní zbývá vytvořit zelenou část květiny. Ustřihněte si pásek asi 12 x 5 cm z pevného zeleného krepového papíru a nastřihněte na jednom konci tvar lístků. Opět přesnost a pravidelnost není potřeba.
9. Do kytice se vám budou hodit i poupátka. Ta vytvoříte jednoduše – vynecháte růžový krepový papír a kolem zeleného pupenu dáte jen čtyři okvětní lístky. Upevníte k drátku páskou, jak už to umíte.
10. Hotovo! Už je jen na vás, kolik květin bude ve vaší svatební kytici.
11. Svou kytici můžete jen ovázat stuhou, můžete ji doplnit zeleným eukalyptem a nebo růžovými rozkvetlými větvičkami.
1. Co budete potřebovat? Růžový karton gramáže 160 g/m2, nůžky, pravítko, tužku, lepidlo na papír, tavnou pistoli. Na samotnou práci s papírem se vám bude hodit pomůcka na ohýbání papíru a dřevěný modelovací nástroj.
2. Nejdříve si vytvořte misku ze samotvrdnoucí hmoty.
3. Vyřezaný kruh ze samotvrdnoucí hmoty opatrně vložte do porcelánové misky a vytvarujte hmotu prsty dle stěn. Hmota je tvárná, lehce zapracujete záhyby do jedné tloušťky.
4. Po úplném ztvrdnutí svou misku vyklopte. Jde to snadno.
5. Na samotné odlévání svíčky si připravte sojový vosk ve formě vloček, vytvrzené knoty s plíškem a pomocné dřevěné špejle nebo bodce. Bude se hodit i oboustranná lepicí páska.
6. Sojový vosk je vhodný pro použití bavlněných i dřevěných knotů. Dřevěné knoty mimo jiné mají vyšší kovový stojánek, zatímco bavlněné knoty jsou upevněny v nízkém kovovém plíšku a tedy za jejich použití vyhoří téměř celý vosk. Proto do nízké misky na svíčku zvolte bavlněné knoty.
7. Sojový vosk ve formě vloček rozpusťe ve vodní lázni. Na sporák dejte do hrnce ohřívat vodu, do něj pak ponořte menší kastrůlek nebo zavařovací sklenici. Do té pak vložte sojový vosk –
8. Všechny sojové vločky jsou rozpuštěny? Začněte pomalu vosk nalévat do připravené misky s upevněnými knoty.
9. Originální svíčka je hotová!