Pro získání slev pro školy a školská zařízení klikněte ZDE

Madeirová vajíčka

26.03.2021

Budeme potřebovat: vyfouknutá vajíčka, hobby vrtačku s nástavci, bílé a barevné voskovky, špendlíky s kovovou hlavičkou, aromalampu na rozehřívání vosku, tužku, Savo Perex.

Na vyfouknuté, osušené a odmaštěné vajíčko si měkkou tužkou naznačíme linie vzoru a jednotlivé dírky. Pro začátek raději méně než více.

Jako první si vyvrtáme malou kulatou frézkou dírky. Vajíčko držíme pevně v dlani, vrtáček (o síle 1 mm) přiložíme kolmo k vejci a vyvrtáme malou dírku. Hlavně příliš netlačíme.

Dírka se dá kroužením vrtáčku zvětšit do požadovaného tvaru. Můžeme použít i diamantovou frézku k vyřezání lístků, srdíček apod.

Vyvrtané vejce pak namočíme na cca 1 hodinu do roztoku Sava Perex a vody (1 díl vody a 1 díl Sava). Blanka uvnitř vejce, která po okrajích vyvrtaných dírek zůstane, se v roztoku rozpustí. Také se takto zbavíme čar od tužky a případného razítka.

V aromalampě si  rozpustíme bílou voskovku a pomocí špendlíku s kovovou hlavičkou malujeme slzičky a tečky okolo vyvrtaných dírek.

Samozřejmě, nemusíme vrtat jen bílá vajíčka, hezká jsou i hnědá, která ozdobíme bílou a hnědou voskovkou – budou vypadat jako perníková.

Některé vzory můžeme zpestřit protaženou stužkou.

 

Použité produkty

Minivrtačka Extol Craft s příslušenstvím
Minivrtačka Extol Craft s příslušenstvím
525,00 Kč
433,88 Kč bez DPH
Skladem
méně než 10 kusů
Aby našim zákazníkům nic neuniklo,
zasíláme jim informace o akcích a novinkách e-mailem.
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.