Na dekoraci mořské sklenice jsem si připravila motouz, lepidlo, barvu na sklo, štětec, nůžky, pravítko, sklenici a malou dřevěnou dekoraci.
Ze všeho nejdříve jsem si sklenici nabarvila barvou na sklo a nechala zaschnout. Sklenice je po nabarvení jednou vrstvou barvy stále průsvitná. Záleží tedy na Vás, kolika vrstvami sklenici nabarvíte.
V tomto kroku jsem si nastříhala 8 kusů motouzu o délce 120 cm. Počet motouzů i délka se vždy odvíjí od velikosti sklenice. Moje sklenice má na výšku 14 cm a obvod 7 cm. Čím více budete mít pramenů, tím hustější motiv bude.
Zde jsem si obvázala po obvodu hrdla sklenice motouz. 120 cm prameny jsem si přeložila napůl a přeložené konce jsem navázala na připravený motouz. Prameny jsem rozmístila cca 2,5 cm od sebe.
V dalším kroku začínám spojovat prameny. Dva sousední prameny si vždy spojím dvojitým uzlíkem tak, aby vznikla v síti oka.
Pokračovala jsem ve spojování pramenů až ke konci sklenice. Oka v síti by měla mít stále rozměr cca 2,5 cm.
Jakmile jsem se ve splétání dostala až k vnější straně dna sklenice, rozdělila jsem si všechny prameny motouzu do dvou částí a udělala z nich uzel. Je potřeba motouz svázat co nejpevněji a co nejblíže sklenici. Takto bude sklenice skvěle držet.
A práce s prameny motouzu je hotova. Abych mohla sklenici pověsit, přivázala jsem si z každé strany kus motouzu v délce, která mi vyhovovala.
Abych zakryla uzlíky z počátečního splétání, obvázala jsem kolem okraje sklenice motouz. Zde je také prostor pro ozdobení sklenice dřevěným výřezem podle Vašich představ.
Já jsem si pro zdobení vybrala dřevěný výřez s mořskou hvězdicí. Tento výběr je však zcela na Vás. Na našem e-shopu najdete hned několik druhů dřevěných výřezů pro každé roční období nebo příležitost. Dřevěný výřez jsem přilepila tekutým lepidlem. Pokud máte doma tavnou pistoli, můžete ji použít místo lepidla.
A je to! Nyní mám na své zahradě tuto krásnou mořskou sklenici, která mi připomíná hezky strávené léto u moře.