Blog - z dílny našich kreativců

Techniky
Materiály
Témata
více témat
Udělej si základní tvary pro drátování
31. Červenec 2023 | Drátování, Dárky a přání, Drát

Láká vás vyzkoušet si drátování, ale nechcete se hned pouštět do velkých projektů? Začněte s drátováním malých základních tvarů. Ukážeme vám, jak si je udělat. A až získáte zručnost, můžete tyto jednoduché tvary využít pro tvorbu šperků nebo přívěsků!

Odlij si barevnou svíčku
24. Červenec 2023 | Dárky a přání, Odlévání, Barvy, Léto

Vytvořte si svíčku v pastelových barvách inspirovanou letním západem slunce. Použijte odstíny růžové, oranžové a fialové, teplé a jemné barvy, jež vytvářejí atmosféru romantiky. Při odlévání svíčky vrstvěte barvy, které postupně přecházejí od tmavšího do světlejšího odstínu. Tím vznikne dojem západu slunce.

Ze staré sklenice nová lucerna

Vytvoření lucerny odrátováním staré sklenice je nejen způsob, jak oživit zapomenutý předmět, ale také umělecký proces, který propojuje minulost a přítomnost. Sklenice, která byla považována za bezcennou, se stává předmětem krásy a inspirace. A tak nakonec tato lucerna osvětluje váš večer a činí ho krásnějším.

Vytvořte si technikou quilling efektní přání

Pojďte s námi do světa stáčení papírových proužků. Tato výtvarná technika je známá již několik staletí. Různé předměty byly zdobeny tvary z papírových proužků, které se stáčely pomocí husích brk. A právě používání husího brku dalo název samotné technice quilling (quill = brk). Vyzkoušejte si papírový filigrán a vytvořte si efektní přání nebo obrázek k zarámování, stačí jen pár papírových proužků a šikovné prsty!

Jak na mechový strom života
22. Květen 2023 | Příze, Dárky a přání

Strom života je významným symbolem, který připomíná důležitost přírody a země, sílu individuality člověka i propojení všeho živého. Je to také oblíbený dekorační prvek, který jednoduše může zdobit.
Vytvořte si s námi strom života technikou macramé a jedinečnost mu dodejte stabilizovaným mechem!

Papírový tulipán pro maminku

Maminky si za svou lásku, starostlivost a péči zaslouží ke Dni matek to nej. Nemusí to být největší dárek, ale vyrobený s láskou – ten má největší cenu. Předveďte svou kreativitu v duchu tohoto svátku. Vytvořte papírový tulipán a ukažte své mamince, jak moc ji milujete.

Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.