Blog - z dílny našich kreativců

Techniky
Materiály
Témata
více témat
Jak vytvořit papírového jednorožce

Jak udělat jednorožce z papíru? Náš detailní návod vás provede celým procesem krok po kroku. Perfektní inspirace pro všechny tvořivé duše.

Zkuste hravá psaní a vyšijte si třeba krásné jméno, nápis nebo i věnování

Přečtěte si přehledný návod, jak na vyšívaná písmena. A vyšijte si ručně třeba jméno, nápis či věnování pro své nejbližší.

Jak vyrobit vlčí mák z krepového papíru. Aneb hravá geometrie
4. Září 2023 | Papír, Práce s papírem

Čtěte návod na vlčí máky DIY a vytvořte pěkné květiny z krepového papíru. Inspirace pro děti i dospělé procvičuje jemnou motoriku i kreativní myšlení.

Vytvořte si technikou quilling efektní přání

Pojďte s námi do světa stáčení papírových proužků. Tato výtvarná technika je známá již několik staletí. Různé předměty byly zdobeny tvary z papírových proužků, které se stáčely pomocí husích brk. A právě používání husího brku dalo název samotné technice quilling (quill = brk). Vyzkoušejte si papírový filigrán a vytvořte si efektní přání nebo obrázek k zarámování, stačí jen pár papírových proužků a šikovné prsty!

Papírový tulipán pro maminku

Maminky si za svou lásku, starostlivost a péči zaslouží ke Dni matek to nej. Nemusí to být největší dárek, ale vyrobený s láskou – ten má největší cenu. Předveďte svou kreativitu v duchu tohoto svátku. Vytvořte papírový tulipán a ukažte své mamince, jak moc ji milujete.

Hra s koláží
velmi snadné

Máte kreativního ducha, ale máte pocit, že neumíte malovat? Pak je koláž je pro vás to pravé. Použijte staré fotky, časopisy, noviny, kousky papírů i barevné pásky a začněte stříhat a lepit! Akrylovými popisovači pak své dílo dovedete k jedinečnému originálu. Nebojte se toho, nemůžete nic pokazit, každý váš krok bude správný.

Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.