HISTORIE FIRMY OPTYS


Polygrafická a obchodní společnost OPTYS má v Opavě dlouholetou tradici, která sahá až do 18. století. Původní budova na Masarykově třídě je stále v majetku firmy a patří mezi známé Opavské kulturní památky.

Novodobá historie naší společnosti se datuje od roku 1992. Firma, vzniklá privatizací výrobního závodu Moravských tiskařských závodů Olomouc, se začala rychle rozvíjet.
V okamžiku privatizace jsme zaměstnávali 46 pracovníků a používali zastaralou technologii knihtisku a maloofsetu.

Na podzim roku 1994 jsme zakoupili první ofsetový rotační stroj ROTATEK, který nahradil svou kapacitou dosavadní knihtiskové archové stroje, a tím přispěl ke zvýšení produktivity práce a objemu výroby. Díky této technologii mohla firma zahájit produkci zcela nových, speciálních tiskopisů typu nekonečných formulářů, rychle oddělitelných sad a formulářových bloků na samopropisovacím papíře.

Celá devadesátá léta byla ve znamení intenzivního budování naší obchodní sítě. V roce 1997 byly otevřeny první dvě maloobchodní prodejny. Činnost zahájily čtyři mimoopavské expediční sklady, které zajišťovaly distribuci výrobků do všech regionů republiky.

Po roce 2000 pokračovala modernizace firmy, a to dalšími instalacemi ofsetových rotaček, obálkovací technologií a zejména laserovými jednobarevnými a vícebarevnými tiskovými stroji OCÉ či XEROX.

Rokem 2002 také posílila naše společnost své mailingové aktivity. Majetkovou účastí ve specializované mailingové firmě Postservis SM jsme se stali největším podavatelem České pošty na Moravě.

Rozšířili jsme výrobu o personalizované tiskopisy, zhodnocené čárovými kódy a číselnými řadami. Tiskneme speciální tiskopisy s ochrannými prvky a tlakovým lepidlem. 

Počátkem roku 2005 byl přestěhován sklad papíru a expedice z areálu v Opavě do nově vybudovaného logistického centra v Dolních Životicích nedaleko Opavy. Z těchto prostorů nyní probíhá expedice veškerého sortimentu.

Od 1. 1. 2009 byla výroba rozšířená o produkci cenin.

V roce 2012 proběhla dostavba logistického centra a výrobní haly, i vedení společnosti bylo přestěhováno do nových podstatně větších prostor firmy Optys spol. s r.o. v Dolních Životicích, U Sušárny 301, 747 56. V nových prostorách se dále rozvíjel technologický park firmy s důrazem na výrobku speciálních netradičních produktů.

Pohled do původní kamenotiskové dílny

Knihtiskový rotační stroj pro novinový tisk

 

Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.