Razítka Aladine, podzim, 41 ks

Razítka Aladine, podzim, 41 ks Razítka Aladine, podzim, 41 ks
Razítka Aladine, podzim, 41 ks

Skladem méně než 5 kusů
Katalogové číslo: 3100300891
EAN: 3660016550325

379,00 Kč
313,22 Kč bez DPH
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a dopravu máte zdarma
0,00 Kč / 1 500,00 Kč

Popis produktu

Nejoblíbenější řada razítek, která nabízí široké využití při výtvarných a vzdělávacích aktivitách. Jednotlivé motivy lze vzájemně kombinovat, vytvářet příběhy a ty pak zasadit do určitého reálného nebo vymyšleného prostředí.

Sada obsahuje 41 razítek černý razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.

Razítka pomáhají velmi hravou formou rozvíjet jemnou motoriku, kreativní myšlení a fantazii. Při hře jsou děti motivovány k dokreslování prostředí, dalších postav i k vyprávění příběhů. Jsou tedy ideální pro společné tvoření, hraní a hravé učení s rodiči nebo prarodiči, skvělé pro použití ve školkách, školách.

Návod na použití: 

  1. Před razítkováním si připravte vlhčené ubrousky na otírání prstů a pastelky (resp. vodovky a vodní štětce - předejděte kelímkovým nehodám). Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na nevzorovaný tác nebo čtvrtku.
  2. Razítka se "namáčejí" do podušky spodní gumovou stranou. Ještě před prvním namočením do inkoustu se nám osvědčilo razítko vzít do ruky, otočit ho a prstem projít po textuře gumového štočku. Dítěti tak ukázat stranu, která razítkuje se slovy: "Podívej, razítkuje vždy tato strana.". K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
  3. Poté se razítko položí spodní namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale obtiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed. Tento proces doporučujeme využít k upevňování slovní zásoby a pojmenovávání částí, které zrovna tisknete: "Zatlačíme na ocásek, jablíčko, list."
  4. Po ukončení práce mohou děti očistit razítka vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů.


Tipy na tvoření

  • Velké obtisky umožňují další práci s vodovými barvamipastelkamifixami či voskovkami. Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly, nálepkami, či výstřižky z papíru nebo přírodninami a vytvořit tak unikátní plastickou koláž.
  • Natištěné motivy můžete dále vystřihovat a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla.
  • Díky hluboké struktuře můžete razítka obtiskovat i do modelíny, keramiky, samotvrdnoucí modelovací hmoty nebo do polymerové (fimo) hmoty.
  • Razítka je možné použít i na textil.  Děti si tak mohou na bílé tričko nebo na polštářek natisknout svůj obrázek.

Použití na textil
Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut (v případě hustých textilních barev, reliéfních past a kontur přes pečicí papír). Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 °C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.

Údržba razítek
Razítka v průběhu práce otírejte vlhkým hadříkem a na závěr důkladně omyjte vlažnou vodou pomocí kartáčku.

Prosíme, čekejte.
Váš motiv se zpracovává.

Naposledy navštívené produkty

Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.