OPTYS Logo

Oživte svůj domov podzimním věncem na dveře i stůl

Dekorace
Podzim
Juta

Ve stínu chladných dní a padajícího listí vám přinášíme návod na výrobu vlastního podzimního věnce, který dodá útulnost každému domovu. Přesvědčte se.

Délka tvoření: 1,5 hodiny + 30 minut schnutí
Tereza Rubá

Vytvořila pro vás

Tereza Rubá

Oživte svůj domov podzimním věncem na dveře i stůl

Příprava a malování

Vezměte korpus věnce a natřete jej podzimní barvou, která se vám líbí nejvíce. V našem případě jsme zvolili barvu hnědou. Klidně ale můžete experimentovat s oranžovou, zlatou či červenou barvou. Spodní hranu věnce můžete při malování vynechat, nebude totiž vidět.

Natírání korpusu věnce akrylovou barvou

Čekání na vyschnutí

Trpělivost růže věnce přináší. Než přistoupíte k dalším krokům, je důležité, aby barva na věnci byla zcela suchá. Až pak můžete pokračovat dále.

Barva na věnci musí pořádně zaschnout
Omotávání věnce přírodní jutou, dekorační páskou, lepení tavnou pistolí

Omotávání jutou

Následuje krok, při kterém věnec omotáte jutou kolem dokola. Nebojte se být hraví a neperfektní – místy může prosvítat natřená barva, což dodá věnci rustikální vzhled. Jutu pevně přilepte tavnou pistolí. To proto, aby vám později dobře držely ostatní dekorace.

Podklad z listů a příprava dekorací

Jako první vrstvu dekorace použijeme listy. Můžete využít skutečné podzimní listy nebo i ty umělé, které vydrží další roky. Kromě toho si připravte rovněž další dekorace, které budete potřebovat – větvičky, jeřabinykaštany.

Dekorování věnce po vrstvách, listy, kaštany, větvičky, jeřabiny
Dekorování věnce podzimními dekoracemi

Umístění dekorací na podzimní věnec

Na fotce vidíte vzor našeho podzimního věnce. Ale finální vzhled je ve vašich rukou. Hodit se vám dále může třeba zápich dýně, kulatina či dekorace eukalyptu. Nechte se inspirovat a tvořte dle své fantazie!

Vlastním podzimním věncem dodáte svému domovu osobitý vzhled. Ať už zdobí stůl, dveře nebo jakkoliv jinak obohacuje prostory domácnosti, bude vám připomínat krásy podzimu.

Podzimní věnec - dekorace z juty a listů

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023