OPTYS Logo

O nás

Náš tiskařský příběh se začal psát v srdci slezské metropole už v osmnáctém století. A pokračuje dodnes. Čtěte více a staňte se jeho součástí i vy.

Tiskárna OPTYS - místo, kde se tradice spojuje s inovací

Má opravdu bohatou historii. V opavské dílně na Masarykově třídě jsme tiskli již od 18. století. Budova dnes představuje kulturní památku. Naše tiskárna i dnes navazuje na své kořeny a sídlí kousek od původního místa, v Dolních Životicích. I když cesta byla mnohdy trnitá, tak jsme se za dobu své existence vypracovali na předního výrobce tiskopisů a jiných tiskovin.

Aby tomu tak mohlo být, museli jsme si projít technologickou revolucí – kdy knihtisk a maloofset nahradil plochý i rotační ofsetový tisk. Později se k němu přidal také tisk digitální. Díky tomu vám dokážeme nabídnout nejmodernější tisková řešení v podobě cenin či speciálních nebo personalizovaných tiskopisů s ochrannými prvky.


Detaily z novodobé historie

Česká firma OPTYS, spol. s r. o. vznikla roku 1992 prostřednictvím privatizace výrobního provozu Moravských tiskařských závodů v Olomouci. Tehdy zaměstnávala 46 lidí a disponovala zastaralými technologiemi, což umožňovalo maximálně dvoubarevný tisk. Společnost následně zažila období prudkého rozvoje. Zároveň investovala do tiskových technologií specializujících se na ceninový tisk. V té době taktéž soustředila síly do budování celostátní obchodní sítě s vlastními expedičními sklady a maloobchodními prodejnami. V letech 2011–2013 byla dokončena výstavba nového logistického centra v Dolních Životicích u Opavy.

Dalším významný milník představuje datum 1. 4. 2021, kdy se změnili vlastníci podniku, čímž takřka okamžitě začala jeho restrukturalizace. OPTYS přesunul své výrobní kapacity do Dolních Životic. Následovalo ukončení činností, které nebyly v souladu s vizí nových majitelů. Byla uzavřena síť maloobchodních prodejen a jejich výkon byl nahrazen moderním e-shopem. Roku 2022 podnik zahájil výrobu kartonových obalů s vysokým stupněm zušlechtění unikátní technologií cold-foil. Další novou aktivitu představuje produkce jednorázových kónických gastro obalů působících pod samostatnou značkou ecofoodbox.


Co umíme – tiskárna OPTYS.CZ

  • Jsme přední specialista na ceninové dokumenty s vysokým stupněm ochrany.
  • Patříme mezi dvě výhradní firmy, které mohou tisknout ceniny v podobě vysvědčení.
  • Představujeme největšího výrobce firemních, hospodářských a školních tiskopisů v Česku.
  • Zabýváme se standardní polygrafickou výrobou. Disponujeme také kombinací technologií, které umožňují vznik jedinečných produktů.
  • Personalizujeme komerční tiskoviny a realizujeme direct mailové služby.
  • Tiskneme kartonové obaly s digitálním potiskem, laserovým výpalem a vysokým stupněm zušlechtění pomocí cold-foil technologie.
  • Vyvíjíme a vyrábíme jednorázové EKO obaly pro gastro průmysl.

E-shop OPTYS

Původní verze internetového obchodu fungovala od roku 2015. V lednu 2024 jsme pak spustili zcela nový e-shop OPTYS. Ten kromě moderního designu nabízí nové či vylepšené funkcionality jako jednodušší a rychlejší vyhledávání, ukládání produktů do oblíbených, přehlednější náhradní plnění nebo rychlejší reklamaci. Zároveň jsme významně rozšířili produktové portfolio.

V OPTYS e-shopu máme pro každého něco. Přesvědčte se

Nejširší nabídka tiskopisů v Česku


U nás objevíte nejvíce
tiskopisů pro tuzemský i mezinárodní obchod, dopravu, zdravotnictví i školy. Ty jsou vždy skladem a v potřebném množství.

Nejvýhodnější nákup pro školy


Až 25% slevy
, poukazy do 8 300 Kč, náhradní plnění či rychlejší nákup díky předvyplněným formulářům. To jsou benefity pro školská zařízení.

Bohatý výběr výtvarných potřeb


Vybírejte
produkty pro výtvarníky, laiky i děti. Volit můžete potřeby pro malbu, kresbu, modelování, tvoření z papíru, textilu či keramiky, hobby a jiné techniky.

Vše pro kanceláře na jednom místě


Papírenský sortiment, lepidla, diáře,
kancelářská technika, obálky a obalový materiál, vše pro archivaci, drátěný program. Objevte nabídku pro kanceláře.


O společnosti

Kontakty

Bankovní spojení

č. účtu: undefined

IČ:

DIČ:


To nejlepší ze světa OPTYS

NEWSLETTER
Přidejte se k 21 372 čtenářům

a získejte nejzajímavější novinky, akce a slevy

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Více najdete také na sítích

Instagram
Pinterest