Blog - z dílny našich kreativců

Techniky
Materiály
Témata
více témat
Ze staré sklenice nová lucerna

Vytvoření lucerny odrátováním staré sklenice je nejen způsob, jak oživit zapomenutý předmět, ale také umělecký proces, který propojuje minulost a přítomnost. Sklenice, která byla považována za bezcennou, se stává předmětem krásy a inspirace. A tak nakonec tato lucerna osvětluje váš večer a činí ho krásnějším.

Textilní tvoření se šablonami
15. Červen 2023 | Textil, Šablona, Léto, Barvy

Vstupte do světa nekonečných možností tvoření a barev. Ať už jste začátečníkem nebo zkušeným textilním tvůrcem, šablony vám otevřou dveře ke kreativitě a osobitému stylu. Buďte autorem, který se odlišuje od ostatních.
Šablony s barvami na textil nabízejí jednoduchou a přesnou cestu k detailům i nápaditým tvarům. Pracuje se s nimi snadno a rychle. Pojďte to s námi vyzkoušet!
Co si vytvoříte nejdříve? Originální tričko? Plátěnou tašku nebo povlak na polštář? V našem speciálu vám ukážeme, jak na to.

Udělejte si s dětmi edukační pomůcku do matematiky

Buďte inspirativním pedagogem a udělejte si s dětmi výukovou pomůcku z dřevěných korálků, která spojuje zábavu s matematikou. Tato edukační pomůcka pro prvňáčky a předškoláky je nejenom prostředkem k výuce matematiky, ale také nástrojem pro rozvoj kreativity, vizuálního myšlení a logického uvažování. S takovou edukační pomůckou se děti nudit nebudou.

Vytvořte si technikou quilling efektní přání

Pojďte s námi do světa stáčení papírových proužků. Tato výtvarná technika je známá již několik staletí. Různé předměty byly zdobeny tvary z papírových proužků, které se stáčely pomocí husích brk. A právě používání husího brku dalo název samotné technice quilling (quill = brk). Vyzkoušejte si papírový filigrán a vytvořte si efektní přání nebo obrázek k zarámování, stačí jen pár papírových proužků a šikovné prsty!

Jak na mechový strom života
22. Květen 2023 | Příze, Dárky a přání

Strom života je významným symbolem, který připomíná důležitost přírody a země, sílu individuality člověka i propojení všeho živého. Je to také oblíbený dekorační prvek, který jednoduše může zdobit.
Vytvořte si s námi strom života technikou macramé a jedinečnost mu dodejte stabilizovaným mechem!

Hrátky s plyšovými drátky
16. Květen 2023 | Dřevo, Tvoření s dětmi, Barvy

Vítejte ve světě tvoření z plyšových drátků! Pojďte si s dětmi hrát s měkkými drátky a tvořte vše, co vás jen napadne. Plyšová zvířátka, roztomilé květiny i fantastické příšery, které pak budou žít ve vašich příbězích. Rozvíjíte tak dětem nejen kreativitu, ale i jemnou motoriku. A hlavně, užijete si spolu spoustu zábavy plnou plyšových tvorů a fantazie. Začněte naším tátou krokodýlem a krokodýlím klukem a přidejte barevné vážky.

Novinky, akce a slevy
To nejlepší na váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.