OPTYS Logo

Dejte srdce do valentýnského přání

Práce s papírem
Big Shot
Valentýn
Přání
Papír

Vypráví se různé legendy, jak svatý Valentin přišel k pověsti patrona zamilovaných. Jedno je jisté, první historicky doložená valentýnka byla poslaná už ve středověku.

Délka tvoření: 1,5 hodiny
Iva Uvírová

Vytvořila pro vás

Iva Uvírová

Dejte srdce do valentýnského přání

Připravte si tyto pomůcky

Majitelé Big shotu nebo výsekového strojku Viola 80 mohou použít výsekovou šablonu srdíček. Nejste si jisti, jak s tímto lisem zacházet? Prohlédněte si náš podrobný návod, kde najdete cenné rady.

Pomůcky pro ručně dělané valentýnské přání
Základ pro přání z barevného kartonu

Vystřihněte si z červeného kartonu čtverec 12,5 x 12,5 cm a nalepte jej na přání. Vyzkoušejte místo klasického lepidla oboustrannou lepicí pásku, nenavlhčí podklad a papír nebude zvlněný. Základ máte připravený, teď si vyrobte chrastítko.

Z bílého a srdíčkového kartonu si vystřihněte čtverec o velikosti 10,5 x 10,5 cm. Na srdíčkový karton si nakreslete čtvereček, srdíčko nebo kolečko tak, aby po okrajích zůstal minimálně 1 cm.  A vystřihněte ho.

Máte-li Big Shot, budete mít s výřezy jednodušší práci.

Čtverec z průhledné fólie
Dokončení chrastítka, valentýnské přání

Z průhledné fólie si vystřihněte čtverec 10,5 x 10,5 cm a pomocí oboustranné pásky jej přilepte z rubu na srdíčkový karton s vystřiženým okénkem.

Malinkou kapku aviváže naneste na mokrý vatový tampón a fólii z rubu přeleštěte. Odstraníte tak statickou elektřinu a srdíčka v chrastítku se nebudou na fólii lepit.

Na bílý čtverec si po okrajích nalepte oboustrannou pěnovou lepicí pásku. Aby se srdíčka uvnitř mohla volně pohybovat, můžete dát pěnové pásky dvě vrstvy na sebe. Výsekovým strojkem vysekněte srdíčka různých velikostí a nasypte je dovnitř.

Máte-li Big Shot, můžete vyseknout pomocí šablony srdce se srdíčky spoustu malých srdíček najednou. Odstraňte krycí fólii oboustranné pěnové 3D pásky a přilepte připravený čtverec s výsekem a fólií. Chrastítko je hotové.

Dokončení chrastítka, valentýnské přání
Vlastní valentýnské přání z papíru

Oboustrannou lepicí páskou přilepte chrastítko na přání a dozdobte mašličkou a textem. Vaše valentýnka je připravena. Stačí jen dovnitř vepsat osobní vyznání svému miláčkovi!

Tip:

K tomu vám dobře poslouží sada s 36 razítky s českými nápisy, která obsahuje i malou razítkovací podušku.

Dokončení valentýnského přání
Vlastní valentýnské přání

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023