OPTYS Logo

Hrátky s plyšovými drátky

Dárky
Tvoření s dětmi
Dřevo

Vítejte v prostředí plném plyšových drátků, kde se můžete tvořivě vyřádit! Přijďte si užít hravé chvíle s dětmi pomocí měkkých drátků a vytvářejte cokoli, co vám přijde na mysl. Můžete si vytvořit plyšová zvířátka, květiny nebo dokonce fantaskní obludy, které ožijí ve vašich vlastních příbězích.

Délka tvoření: 45 minut + 20 minut schnutí
Marie Černá

Vytvořila pro vás

Marie Černá

Hrátky s plyšovými drátky

Co budete na plyšové tvoření potřebovat

Tip:

Víte, k čemu původně sloužily (a stále slouží) barevné plyšové drátky? K čištění dýmek!

Táta krokodýl a krokodýlí kluk – inspirace z plyšových drátků

Na jednoho krokodýla budete potřebovat:

 

Dvě větší špachtle nabarvěte z obou stran zelenou akrylovou barvou. Zatímco barva bude schnout, vytvořte si krokodýlí zuby – obkreslete konec špachtle na bílý karton, nakreslete dokola zuby a vystřihněte. Nevadí, když nebudou stejné a rovnoměrné, krokodýlí zuby takové také nejsou.

 

Tip:

Barvu na špachtle nanášejte nepravidelně, tělo krokodýla tak bude vypadat věrohodněji.

Když je na obou špachtlích barva suchá, na konec jedné lepidlem na papír přilepte vystřižené zuby. Pak špachtle posuňte trochu přes sebe a slepte k sobě. Vznikne tak delší tělo táty krokodýla. Udělejte mu nyní nožičky – 1 zelený plyšový drátek rozstřihněte napůl a všechny konce trochu zamotejte.

Další zelený plyšový drátek pevně omotejte kolem slepených špachtlí – vznikne tak tělo krokodýla. Na jeho začátku a konci omotáním připevněte připravené nožky. Přilepte pohyblivá očička. Táta krokodýl je tu!

Krokodýlího chlapečka vytvořte naprosto stejně, jen špachtle slepte přesně na sebe, bez přesahu, vznikne tak kratší tělíčko malého krokodýla.

Vážky - další dekorace z plyšových drátků

Vážky vytvoříte ještě snadněji. Na jednu vážku budete potřebovat:

vvv

Udělejte si hned 3 vážky najednou. Tedy 3 kolíčky rozeberte a nabarvěte modrou, fialovou a tyrkysovou akrylovou barvou. Až akrylové barvy zcela uschnou, sestavte kolíčky zase dohromady. Šedivé plyšové drátky smotejte jednoduše 2x přes prsty a secvakněte kolíčkem – vážky mají křídla.

Malé stříbrné korálky přilepte tavnou pistolí z obou stran dřevěných kolíčků coby očka. Těla vážek dozdobte bílými i barevnými akrylovými popisovači Pintor nebo POSCA. A vážky – tři sestry jsou tu. Připraveny hrát si s krokodýly… kterým vždy uletí!

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023