OPTYS Logo

Jak na dřevěný náramek zdobený metalickými vločkami

Dárky
Šperky
Oslavy a svatby

Se zlatavým náramkem na ruce se prostě budete cítit božsky. Objevte jednoduché postupy na přidání lesku dřevěnému náramku pomocí metalických vloček.

Délka tvoření: 1 hodina
Iva Uvírová

Vytvořila pro vás

Iva Uvírová

Jak na dřevěný náramek zdobený metalickými vločkami

Nejprve nabarvěte náramek

Náramek natřete z vnější strany zlatou akrylovou barvou a nechejte zaschnout. Po zaschnutí jej natřete i z vnitřní strany.

Tip:

Když použijete jinou barvu než s kovovým odleskem, například černou, bude barva mezi vločkami místy prosvítat a docílíte tak většího kontrastu.

Barvení dřevěného náramku zlatou akrylovou barvou
Metalické vločky zlato měď

Práce s metalickými vločkami

Metalické vločky si přendejte z originálního balení do krabičky s víčkem. Opatrně! Vločky jsou velmi lehké, stačí fouknout a máte je všude kolem.

Tip:

Velikost krabičky volte dle velikosti zdobeného předmětu.

Na kousek houbičky naneste trochu speciálního lepidla na metalické vločky a natupujte tenkou vrstvu lepidla z vnější strany náramku. Toto lepidlo úplně nezaschne, vždy zůstane mírně lepivé. Natupované lepidlo na náramku nechejte asi 1 minutu mírně zavadnout a pak náramek opatrně „vyválejte“ ve vločkách. Vločky se přichytí pouze v místech s lepidlem.

Nanesení lepidla na metalické vločky
Obalení dřevěného náramku v metalických vločkách

Finální úpravy náramku

Nad krabičkou pak náramek čistou houbičkou otřete. Kousky metalických vloček se udrží v místech s lepidlem, zbytek vloček spadne zpátky do krabičky. Houbičkou náramek pečlivě otřete od zbytků vloček a vyleštěte ho. Na závěr můžete náramek přetřít štětcem nebo přestříkat sprejem tenkou vrstvou laku – máte na výběr matnou nebo lesklou variantu. Náramek je díky své šířce velmi efektní. A protože je ze dřeva, zůstane lehký a na ruce jej ani neucítíte. S takovým náramkem na ruce se budete prostě cítit božsky!

Setření zbytku metalických vloček
Přelakování lesklým a matným akrylovým lakem
Dřevěný náramek zdobený metalickými vločkami
Dřevěný náramek zdobený metalickými vločkami

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli