OPTYS Logo

Papírový tulipán pro maminku

Práce s papírem
Big Shot
Dárky
Den matek
Papír

Maminky si za svou lásku, starostlivost a péči zaslouží ke Dni matek to nej. Nemusí to být největší dárek, ale vyrobený s láskou – ten má největší cenu. Předveďte svou kreativitu v duchu tohoto svátku. Vytvořte papírový tulipán a ukažte své mamince, jak moc ji milujete.

Délka tvoření: 1,5 hodiny
Iva Uvírová

Vytvořila pro vás

Iva Uvírová

Papírový tulipán pro maminku

Potřeby na přání s tulipánem z papíru

Potřeby na přání pro maminku

Tip:

Z tulipánů můžete poskládat celou kytičku a navrch udělat i přání s tulipánem.

Jak vytvořit papírový tulipán

Výsekovým strojkem a šablonou s motivem květiny (prostřední velikosti) vyřežte z růžového kartonu kytičku. Nůžkami prostřihněte jednotlivé lístky směrem ke středu květu asi o 1 cm.

Výsekový strojek se šablonami kytiček

Ustřihněte kousek houbičky, upevněte ji do kolíčku nebo kancelářské svorky a natupujte na houbičku trochu červené barvy z razítkovací podušky. Houbičkou pak jemně přetřete okraje květu z obou stran.

Pomocí propisky, štětce nebo šídla (prostě něčeho, co máte po ruce a co má kónický tvar) vytvarujte každý lístek květiny do ruličky. Střed květu propíchněte jehlou a připravte si tak dírku na pozdější navlékání na drátek.

Připravte si květinový drátek. Jeho konec zatočte do očka a drátek protáhněte středem květu. Na očko uvnitř květu kápněte trochu lepidla z tavné pistole, aby se drátek nevyvléknul. Prsty květ uzavřete a formujte ho do tvaru tulipánu.

Tip:

Pokud by se květ rozevíral, zakápněte lístky lepidlem na papír nebo použijte tavnou pistoli.

 

Zelený karton přeložte a vystřihněte tvar lístku – přehyb bude tvořit jeho střed. Lístek přetáhněte přes tužku, vytvarujete ho tak do přirozené podoby. Vlepte do lístku připravený květ na drátku. Tulipán je hotov!

 

 

Jak vytvořit z malých tulipánů celou kytici

Udělejte si tulipánů více. Můžete si také vyseknout pomocí vyřezávacích šablon větvičky, které nalepíte na floristický drátek. Po zaschnutí lepidla se dají větvičky krásně vytvarovat. Pak už jen stačí kytici zabalit do krepového papíru a převázat stužkou.

Hotovo! Maminko, krásný sváteční den!

 

Přání k tulipánu z papíru

Z bílého kartonu vysekněte srdíčko, na něj natiskněte nápis Mamince razítkem s hotovým textem. Podklad vytvořte z růžového kartonu. Ustřihněte si ho takové velikosti, aby na přání zůstal kolem růžového podkladu bílý rámeček. Růžový karton vložte do embossovací kapsy s motivem srdíček a do Big Shotu, zatočte klikou. Srdíčka se tak do kartonu působivě vytlačí.

Růžový podklad nalepte na polotovar bílého přání s obálkou. Na něj pak připravené srdíčko s nápisem a navrch přilepte samotný tulipán s mašličkou. Přání pro maminku je hotovo!

 

Tip:

Pro klasické embosovací kapsy použijte Big Shot, užší embosovací kapsy ve tvaru proužků můžete použít i v malém výsekovém strojku Viola. Nejste si jisti, jak s lisem Big Shot a Viola zacházet? Prohlédněte si náš podrobný návod, kde najdete cenné rady.

Přání mamince - papírový tulipán

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023