OPTYS Logo

Svatební dekorace s fotkami a macramé přízí

Macramé
Dekorace
Oslavy a svatby
Příze
Výřezy

Ve svatebním kruhu fotografie připomenou vaši cestu až k dnešnímu velkému dni D. Ukažte ji všem svatebním hostům a dekorací ozdobte prostory vašeho slavnostního okamžiku. 

Délka tvoření: 1 hodina
Marie Černá

Vytvořila pro vás

Marie Černá

Svatební dekorace s fotkami a macramé přízí

Na tuto hezkou ozdobu si připravte

Vyšívací kruh, dřevěné výřezy, macramé příze, dřevěné korálky, nůžky, tavná

Základ - vyšívací kruh

Vyšívací kruh šroubkem uvolněte a vyndejte vnitřní kruh. Několikrát ho dokola obmotejte bílým lněným motouzkem. Motouzek napínejte a ze strany kruhu ho vždy přichyťte tavnou pistolí. Po zaschnutí lepidla oba kruhy šroubkem opět spojte. Místo na fotografie je připraveno. Nyní si vyšívací kruh ozdobte. Ze světlé příze na macramé nastříhejte devět kusů o délce 120 cm.

Rozložení vyšívacího kruhu
Obmotávání vyšívacího kruhu macramé přízí

Ve spodní části kruhu začněte jednotlivé příze navazovat klasickým uzlem. Přeložte přízi v polovině, smyčku kolem kruhu dvakrát obtočte a konce příze smyčkou provlečte, utáhněte. Takovým způsobem na kruh upevněte všechny připravené kousky příze. Uzlíky utahujte stejnou silou, ať jsou jeden jako druhý, na kruhu je pěkně urovnejte.

Zavazování macramé příze klasickým uzlem
Srovnání všech uzlů příze na vyšívacím kruhu

Dřevěné výřezy dle jmen novomanželů

Dřevěné výřezy vysoké 4 cm přilepte tavnou pistolí na vyšívací kruh v místě navázané příze. Dbejte na urovnání písmen, je to důležitý bod celé dekorace.

Připevnění dřevěných výřezů na kruh
Zdobení dekorace dřevěnými růžičkami na drátěných stoncích

Další zdobení kruhu

Dřevěné růžičky si naaranžujte kolem kruhu. Až budete s rozmístěním růžiček spokojeni, přivažte je ke kruhu v celém jejich obvodu lněným motouzem. Dřevěné růžičky mají drátěné stonky, lehce je dle kruhu vytvarujete. Jejich zelená barva příjemně osvěží přírodní odstíny.

Dozdobte spodní část. Ustřihněte si tři příze dlouhé 150 cm a všechny spojené v jeden svazek uvažte na kruh na jedné straně macramé. Smotejte v jednu šňůru, kterou pak obloukem volně veďte na druhou stranu macramé a opět uvažte. 

Zdobení macramé přízí

Zakončení 

Uvázanou šňůru rozdělte na tři části a upleťte copánek. Ukončete uzlem, navlečte větší dřevěný korálek. Dokončete macramé – jednotlivé příze dozdobte místy dvojitými ulzíky, na některé navažte dřevěné korálky. Voilà! Vaše fotografie nakonec dají celému kruhu duši.

Pletení copánků z macramé příze
Svatební dekorace s využitím fotografií a macramé příze
Svatební dekorace s využitím fotografií a macramé příze
Svatební dekorace s využitím fotografií a macramé příze

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023