OPTYS Logo

Vybarvěte si vlastní boty v zentangle stylu

Malování
Dárky
Tvoření s dětmi
Léto
Barvy

Zentangle je relaxační metoda kreslení. Jde o propojení ZENové meditativní techniky s TANGLE, což v překladu znamená motanici. Prostě v klidu malujte čáry, kolečka, vlnky, kytičky, co vás právě napadne. Jde o vaše uvolnění, uklidnění a zlepšení nálady.

Délka tvoření: 1,5 hodiny
Tým OPTYS

Vytvořil pro vás

Tým OPTYS

Vybarvěte si vlastní boty v zentangle stylu

Připravte si pomůcky

Tekuté barvy na textil, autorské tenisky

Nastříkejte barvy na textil

Textilní tenisku vycpěte papírovým ubrouskem, aby se vám nezabarvil i vnitřek boty. Stejně tak oblepte případné gumové části krepovou papírovou páskou. Teprve poté můžete začít stříkat jednotlivé barvy ze vzdálenosti přibližně 10 až 15 cm. Postupně nanášejte jednotlivé odstíny, klidně i jeden přes druhý. Pozor na skládání barev – tam, kde se potkají dva a více odstínů, budou vznikat odstíny další.

Překrývání textilních barev ve spreji

Nebo barvy naneste štětcem

Pokud se sprejování obáváte a chcete mít práci více pod kontrolou, můžete jednotlivé barvy nanášet pomocí štětce. Práce sice půjde pomaleji, ale zase nemusíte chránit vnitřek a gumu před nežádoucím zabarvením. I při práci štětcem můžete kombinovat barvy mezi sebou a využít tak princip skládání barev. Máte nabarvené obě boty? Skvěle. Nyní nechte barvy dobře zaschnout.

Tip:

Schnutí můžete urychlit fénem nebo horkovzdušnou pistolí.

Nanášení barvy štětcem
Skládání barev

Kreslete linie a tvary

Když jsou barvy dokonale suché, můžete se pustit do kresby. Teď budete potřebovat textilní liner nebo gelové pero. Pomocí lineru si nejprve ohraničte jednotlivé barevné části. Plochy pak vyplňte různými vzory v duchu zentangle.

Schnutí barev na plátěných teniskách
Kreslení linií a tvarů na tenisce linerem na textil

Po domalování barvy zafixujte v elektrické troubě při teplotě 120 °C asi 30 minut. Hotovo. Jste krásně klidní a uvolnění, a navíc máte parádní tenisky.

Domalování linií a fixování barev v elektrické troubě
Tenisky zentangle
Autorské tenisky zentangle

Doporučujeme

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka Shop Roku 2023